Спортска т акмичења

•

• Вожња бициклим и шетња парком природе „Бељанска бара“ - У оквиру радне суботе по Школском календару и промоцији здравог живота, 25. септембра 2016. године у 16h смо кренули од зграде општине ка Парку природе „Бељанска бара“.
                  Више од 150 љубитеља бициклизма одазвало се позиву Канцеларије за локални економски развој Општине Србобран и укључило се у још једну акцију „ Европске недеље мобилности“. Међу њима је било и 20 ученика Гимназије и економске школе „Светозар Милетић“ и професори Лазар Трајковић, Светлана Пајић Јојкић и директорка Марија Туторов. Након обиласка историјски знаменитих тачака у Србобрану организована је и рекреативна вожња бициклима до Парка природе „Бељанска бара“, шетња стазом здравља кроз овај заштићени простор, и на крају предавање и медицински прегледи које је припремило Друштво за борбу против шећерне болести "Плави круг".
                  Планирана рута вожње била је дуга 6 километара и није представљала непремостив изазов за учеснике. Кретали смо се Карађорђевом улицом, затим улицом Милоша Обилића, па путем за Турију, све до циља који је био код ушћа канала ДТД и Бељанске баре. Полицијска пратња осигурала је безбедну вожљу за све учеснике. Шетали  смо више од четири километра око Бељанске баре у добром расположењу, што се видело на лицима наших ученика и суграђана.
                  Вожња и шетња су биле  промоције здравља и оваквим примером показујемо да свако од нас може да промени нешто у својим навикама и учини нешто добро за себе.

• Манифестација "Уличне трке" поводом обележавања годишњице ослобођења Србобрана - Уличне трке под руководством Атлетског клуба Србобран, одржане су 19.10.2016. године. У ченици наше школе, Гимназије и економске школе „Светозар Милетић“, учествовали су у трци за грађане. Списак учесника:
      1. Тамара Павков
      2. Теодора Тушевљак